Google araştırması, tüketicilerin% 55’inin alışveriş araştırması için online videolar izlediğini gösteriyor. Google, video pazarlamanın tüketicilere ulaşmak için iyi bir yol olduğunu fark etti ve artık bunu öneriyor.

Google makalesine göre : “ Giderek daha fazla internet kullanıcısı, satın alma kararını sonlandırmadan önce, ürün yada marka inceleme içerikleri izliyor. ”

Çevrimiçi yaptığınız her şeyde dürüstlük ve özgünlüğün önemli olduğunu unutmayın. Diyelim ki YouTube, Instagram yada Facebook’da yayınlamak için bir ürün tanıtımı videosu hazırlıyorsunuz, ürünün eksi yönlerini de dile getiren bir içerik üretmeniz oldukça önemli, dürüst olmak konusunda dikkatli olmalısınız, müşteriler zekidir ve hiçbir ürün mükemmel değildir. Hem markayla bağ kurmakta hem de yorumlar, beğeni ve paylaşımlarda başarı sağlamak için bu oldukça önemli.

Satın alma kararını sonlandırmakda en etkili içerik türünün “ürün inceleme videoları” olduğununa diğer makalelerimde değinmiştim. Google resmen marka bilinirliği ve ürün tanıtım reklamlarına yönlendirmeye başladı, çünkü satın alma kararı bu noktada sonlanıyor.

Bu makaleyi kısa keseceğim, ana mesajı verdiğimi düşünüyorum.