Açılış sayfalarında video içerik söz konusu olduğunda reklamcılar harika bir seçenek olduğunu düşünür, peki ya doğru uygulanmıyorsa. Açılış sayfası videolarınız birkaç nedenden dolayı başarısız olabilir şöyle bir bakalım.

Genellikle, açılış sayfalarındaki videolar şöyledir :

Neden bir açılış sayfası videosu olmalı ? Çünkü doğru tasarlanmış bir açılış sayfası videosu dönüşümleri %80 oranında artırabilir. On yıl önce, internet sitenizde videoya sahip olmanız çok büyük bir yenilikti ama şimdi güçlü markaların açılış sayfalarında çok sık görüyoruz. Modern bir açılış sayfasının markaya etkisi görmezden gelinemez. 2017 HubSpot anketine göre, katılımcıların yarısından fazlası videonun daha çok tercih ettikleri bir içerik unsuru olduğunu söyledi. Video, e-kitapları, blog makalelerini ve podcast’leri geride bıraktı.

Peki Neden böyle ? Forbes Insights, %60’ımızın okumaktansa video izlemeyi tercih ettiğini buldu. Çünkü biraz tembelleştik ve okumak yerine dinlemeyi yada izlemeyi tercih ediyoruz. Tabi bu tembelleşme, video içeriklerin duygu iletme ve güven sağlama etkisinin önüne geçebilecek kadar güçlü değil.

Dolayısıyla, insanların videolu açılış sayfalarında daha fazla zaman harcadıklarını duymak şaşırtıcı olmamalı ve videoların tüketicilerin satın alma kararı almasına yardımcı olduğunu daha önce ki makalelerimde işledim. Ek olarak internet pazarlama uzmanlarının yüzde 70’i artık videonun diğer formatlardan daha iyi dönüşüm sağladığına inanıyor, buna bende dahilim.

Makale şuan yazmaya devam ediliyor…..