Video reklamcılığın neden dijital pazarlama evreninde baskın güç haline geldiğini anlamak çok da zor değil. İnsanlar artık gün boyunca saatlerce taşınabilir ekranlara bakıyorlar. Webde gezinmek sınırısız bir video setinde dolanmak gibi, tüm sosyal platformlar, haber siteleri ve şirketler izleyiciler için çok miktarda video içeriği oluşturuyor.

İyi bir logo ve yüksek kalitede bir bannerin etkili olduğu reklam deneyimleri artık geride kalmaya başladı. Şirketler özgün ve ilgi çekici video reklam içeriğine daha fazla kaynak oluşturur hale geldi.

Kişisel mobil cihazların ve yüksek hızlı internet bağlantılarının her yerde bulunması, modern internet dünyasının 20 yıl önce mümkün bile görünmeyen bir şekilde videolar tarafından yönlendirilimesine olanak sağlıyor.

Video webde aramanın doğal bir parçası haline geldi ki kullanıcılar çoğu aramayı Google yerine YouTube üzerinden yapıyor. Cisco ise 2019 yılında tüm internet trafiğinin %80 inin video içerik olacağını ve küresel video trafiğinin 2016’dan 2021’e üç kat artacağını tahmin ediyor.